Ocenění žákyň výtvarného oboru v mezinárodních soutěžích

15.10.2019 11:44

V pátek 4. 10. a v sobotu 5. 10. 2019 proběhla vyhlášení dvou mezinárodních grafických soutěží v ex libris, kterých se naši žáci úspěšně zúčastnili.

Do slovenského Hlohovce bylo pozváno na 60 laureátů z 1503 soutěžících z více než 15 zemí světa v soutěži Ex libris Hlohovec. Na slavnostním vyhlášení získala Nikola Blažková čestné uznání. Třídenní slavnostní i pracovní setkání se mladým výtvarníkům vydařilo.

V Českém Krumlově se u příležitosti sjezdu Spolku sběratelů a přátel ex libris konala mezinárodní dětská a studentská soutěž. V té získaly druhá místa Kateřina Kozojedová a Hana Farová. Ceny jim  předali zástupci Jihočeského kraje, Českého Krumlova, DDM a spolku sběratelů.

Mladé výtvarnice připravili na soutěž učitelé výtvarného oboru ZUŠ Pavel Pich, Jana Pichová a Lenka Lešňovská.

Úspěšným žákyním i jejich učitelům srdečně blahopřejeme.