Uskupení při ZUŠ

Prvoci

Hudební skupinu Prvoci založil ve školním roce 2020/21 pedagog Jaromír Kašpar, vyučující hře na bicí nástroje a elektronické klávesy. Členy skupiny jsou žáci naší školy. Kapela hraje převážně popové písničky českých interpretů. Nástrojové obsazení tvoří bicí nástroje, klavír, elektronické klávesy, trubky, saxofony, elektrická a akustická kytara, basová kytara, ukulele, nedílnou součástí kapely je zpěv. Prvoci vystupují nejen na koncertech pořádaných ZUŠ, ale také na veřejných akcích v Milevsku i za hranicemi milevského regionu (Open Air Music fest Přeštěnice, Milevské slavnosti, Dotkni se Písku...). Za krátkou dobu své existence si kapela získala mnoho příznivců jak z řad pořadatelů, tak i širší veřejnosti. Je stále žádanější při organizování různých hudebních, ale i nehudebních akcí.

Dotkni se Písku 2024    video - Milevsko sobě (31:30 min.)
Přehlídka kapel Sezimovo Ústí - jcted       Přehlídka kapel Sezimovo Ústí - fotogalerie
Galerie M březen 2024       jcted
Posvícení 2023       video (30. min.)
Přeštěnice 2023
Přeštěnice 2022

Dechový orchestr LEGO

Orchestr byl založen v r. 1995 pedagogem Jaromírem Kašparem a v jeho repertoáru jsou dechové skladby převážně od českých autorů. Účastní se vystoupení po celé ČR, ale již několikrát účinkoval také v zahraničí (Francie, Švýcarsko). Zajímavostí je, že k původním členům patřil i současný ředitel školy Jan Gröger. V současnosti orchestr vede pan učitel Václav Adam.

Komorní houslový soubor

Komorní houslový soubor působí pod vedením pana učitele Václava Adama, je složen z žáků jeho třídy. Pravidelně se účastní různých vystoupení, především v rámci místní charity v kostele sv. Bartoloměje nebo v milevském klášteře.

Kytarový soubor

Kytarový soubor založila ve školním roce 2021/22 paní učitelka Barbora Ondrušková Nedvědová a hned jeho první vystoupení bylo velkým úspěchem. Je složen ze žáků této třídy, scházejí se každý pátek odpoledne a na společné muzicírování se vždy těší. Lákadlem pro ně je i repertoár, který paní učitelka pečlivě vybírá.

Dechový soubor Nocturno

Tento soubor je na naší škole novinkou. Členy jsou jednak žáci pana učitele Blahovce, ale i žáci z jiných tříd. Nástrojové obsazení odpovídá názvu tohoto souboru, uplatnění zde našli žáci hrající na příčnou i zobcovou flétnu a na klarinet. Budeme se těšit na jejich vystoupení v rámci výchovně vzdělávacích koncertů pro mateřské a základní školy, ale i na jiných akcích.

Milevský dětský sbor

Milevský dětský sbor (MDS) má v Milevsku dlouholetou tradici. Vznikl v roce 1972 zásluhou sbormistryně paní Anděly Maršálkové a od roku 1979 působil při Základní umělecké škole Milevsko (tehdejší lidová škola umění) a Domu kultury Milevsko. V září 2012 se novou sbormistryní stala paní učitelka a bývalá členka sboru Gabriela Molová, která sbor řídí dodnes. Ve sboru působí žáci od 10 let, plynule do něj přecházejí malí zpěváci z přípravných sborů (viz dále Milevská kuřátka a Milevské notičky).

Repertoár tvoří jak lidové písně, tak i skladby starých mistrů, ale i současná sborová tvorba. Milevský dětský sbor pravidelně vystupuje na vánočních koncertech v milevském kostele sv. Bartoloměje a dalších akcích. Pořádá výměnné koncerty s jinými sbory z České republiky, ale i ze zahraničí, účastní se tuzemských i zahraničních soutěží a festivalů. V posledních letech také spolupracuje s populárními českými zpěváky.

Milevská kuřátka

Tento pěvecký sboreček vznikl ve školním roce 2013/14 a je určen žáčkům ve věku 5-7 let. Vede ho paní učitelka Barbora Ondrušková Nedvědová a na svém repertoáru mají dětské a lidové písně. Korepetitorkou je osobnost se sborovým zpěvem v Milevsku velmi úzce spjatá, zakladatelka MDS a bývalá ředitelka ZUŠ, paní Anděla Maršálková.

Milevské notičky

Do tohoto sboru plynule přecházejí žáci z Milevských kuřátek, aby se co nejlépe připravili na působení v MDS. Jedná se o děti ve věku 8-10 let. Sbormistryní je paní učitelka Gabriela Molová, korepetitorkou zkušená paní Anděla Maršálková. Ve svém repertoáru mají už náročnější vícehlasé skladby.